Системно Съобщение
ala bala content na greshkata
 
 
  • dd.mm.yyyy
100 godini port varna

РЕГАТА "SCF BLACK SEA TALL SHIPS"

1
10.2016

Фотографски конкурс „Пристанище Варна - домакин на SCF Black Sea Tall Ships Regatta 2016“

29
9.2016

„Пристанище Варна“ ЕАД организира фотографски конкурс, чиято основна цел е да бъде запечатана уникалната атмосфера, красотата и величието на престижната международна регата SCF Black Sea Tall Ships 2016. За трети пореден път най-голямото българско пристанище е домакин на зрелищната проява, осигуряваща палитра незабравими емоции и спомени у участници и зрители.

Конкурсът Пристанище Варна – домакин на SCF Black Sea Tall Ships Regatta 2016 ще се проведе в два раздела – за професионални и любители фотографи и за първи път за деца до 16 годишна възраст.

За улеснение на участниците, снимките ще бъдат изпращани през специална уеб базирана платформа на адрес: www.port-varna.bg/tallships, а крайният срок е 16 октомври. Най-добрите фотографии ще бъдат избрани от авторитетно жури в състав Пламен Михайлов, Ивайло Сакелариев (фотограф, AFIAP) и Надежда Шипкова (фотограф, AFIAP) на 21 октомври.

Домакинът на регатата „Пристанище Варна“ ЕАД осигурява награден фонд от 2800 лева под формата на ваучери за закупуване на фототехника. Най-добрите фотографии ще бъдат представени на специална изложба и в тематичен албум.

„Пристанище Варна“ ЕАД е домакин на престижната регата SCF Black Sea Tall Ships 2016, а утре се очакват първите кораби от международната флотилия.

За участие и допълнителна информация за конкурса „Пристанище Варна – домакин на SCF Black Sea Tall Ships Regatta 2016” www.port-varna.bg/tallships

"Пристанище Варна" ЕАД е домакин на SCF Black Sea Tall Ships Regatta

Най-голямото българско пристанище приема регата "Тол шипс" за трети път

1
9.2016

"Пристанище Варна" ЕАД е домакин на SCF Black Sea Tall Ships Regatta, стартирала на 8 септември в Румъния и завършваща на Морска гара - Варна. Ветроходите ще бъдат във Варна от 1 до 4 октомври.

 

29 септември /четвъртък/

10.00ч.- 22.00 ч. Щанд на ЯК "Кап. Г. Георгиев - Порт Варна" демонстрации и обучение във ветроходния спорт

15.00ч. – 22.00ч. Културно-музикална програма и активности “Fun City+” – сцена на Пристанище Варна

 

30 септември /петък/

10.00ч. – 20.00 ч. Регистрация регата „Ветрила“ - яхт клуб „Бавария Яхтс“

10.00 - 22.00 ч. Щанд на ЯК "Кап. Г. Георгиев - Порт Варна" демонстрации и обучение във ветроходния спорт

12.00ч.        Старт на първа гонка Регата „Бриз Есен Тол Шипс“

15:00ч.          „Pro-Am Race“ – Гонки пред Морска градина Варна

15.00ч. – 22.00ч. Културно-музикална програма и активности “Fun City+” – сцена на Пристанище Варна

18.30ч. – 19.00 ч.  Парад „Втори Младежки черноморски игри“ от Община Варна до плувен комплекс „Приморски“

19.00 ч.  Откриване на „Втори Младежки Черноморски игри“ –плувен комплекс „Приморски“

 

1 октомври /събота/

09.00ч. - 12.00 ч. Посрещане на корабите във Варненския залив

09.30ч. Шкиперска конференция регата „Ветрила“ - Пътнически Терминал Варна

10.00ч. - 22.00 ч. Щанд на ЯК "Кап. Г. Георгиев - Порт Варна" демонстрации и обучение във ветроходния спорт

10.00ч.  20.00ч. Посещения от граждани на корабите по графика им

10.30ч. – 22.00ч. Културно-музикална програма и активности „Fun City +“ – Пристанище Варна

11.00ч. Старт на гонките регата „Ветрила“ - килови яхти

11.00ч. Старт на гонка Регата „Бриз Есен Тол Шипс“ – клас „Оптимист“, „Лазер“, „ФИН“

12.00ч. Краен срок за пристигане на корабите участници в регата “SCF Black Sea Tall Ships Regatta”

12.00ч. – 18.00ч. Културно-музикална програма – сцена на Пристанище Варна

13.00ч. – 13.30 ч. Церемония по откриване на регата “SCF Black Sea Tall Ships Regatta” – сцена на Пристанище Варна

14.00ч. – 17.00ч. Спортна програма за екипажите – плажен футбол, плажен волейбол 3х3, дърпане на въже, гребане ЯЛ 6 - Южен плаж, Морска гара

19.30ч. Официална вечеря за капитаните

19.30ч. Концерт на супер група „Легендите“ със специалното участие на Тони Димитрова – сцена на Пристанище Варна

 

02 октомври /неделя/

10.00ч. – 14.00ч. Спортна програма за екипажите – плажен футбол, плажен волейбол, ветроходна гонка с клас „Оптимист“, гмуркане, плуване и др. - Южен плаж, Морска гара

10.00ч. – 12.30ч. Културно-музикална програма -сцена на Пристанище Варна

10.00ч. – 12.30ч.  Културно-музикална програма- сцена на входа на „Морска градина“

10:00ч. - 22:00 ч. Щанд на ЯК "Кап. Г. Георгиев - Порт Варна" демонстрации и обучение във ветроходния спорт

10.00ч.  20.00ч. Посещения от граждани на корабите по графика им

10.30ч. – 22.00ч. Културно-музикална програма и активности „Fun City +“ – Пристанище Варна

11.00ч. - 18.00 ч. Старт на гонките регата „Ветрила“ – килови яхти

12.00ч. Старт на гонка Регата „Бриз Есен Тол Шипс“ – клас „Оптимист“, „Лазер“, „ФИН“

15.30ч. – 17.30ч. Културно-музикална програма – сцена на входа на „Морска градина“

16.00ч. – 16.30 ч. Награждаване на победителите в регата „Бриз Есен Тол Шипс“ -сцена на Пристанище Варна

16.45ч.  Парад на екипажите - начало Пристанище Варна – ул. ”Преслав”-

бул. ”Княз Борис I” – бул. ”Сливница” – вход на „Морска градина“

18.00ч. - Награждаване на победителите от ветроходните гонки регата „SCF Black Sea Tall Ships Regatta” –  сцена на входа на Морската градина

19.30ч. - Концерт „Бохемска рапсодия” – със специалното участие на Звездомир Керемидчиев - Звезди – сцена на Пристанище Варна

20.00ч. - Парти на екипажите

 

3 октомври /понеделник/

10.00ч. – 14.00ч. Културна програма за екипажите по избор: Посещение на Побити камъни, Регионален исторически музей

10.00ч.-12.30ч. Културно-музикална програма – сцена на Пристанище Варна

10.00ч.              Старт на гонките регата „Ветрила“

10.00ч. – 22.00 ч. Щанд на ЯК "Кап. Г. Георгиев - Порт Варна" демонстрации и обучение във ветроходния спорт

10.00ч.  20.00ч. Посещения от граждани на корабите по графика им

12.00ч. – 15.00 ч. Посещение на Офицерския състав в резиденция „Евксиноград“

15.30ч. –17.00 ч. - Културно-музикална програма – сцена на Пристанище Варна

16.00ч. -17.00 ч. Техническа конференция регата „SCF Black Sea Tall Ships Regatta” - Юнашки салон

17.00ч. 17.30 ч. Награждаване и закриване на регата „Ветрила“ – килови яхти

18.00ч. 18.30 ч. Теглене на томбола с награди на ЯК "Кап. Г. Георгиев - Порт Варна"

19.30ч. – Концерт на Група "Кикимора", Николо Коцев и Дуги Уайт – сцена на Пристанище Варна

19.30ч. – Културна програма за екипажите: „Аладжа манастир“ – Светлинно шоу

21.30 ч.  Празнична Заря

 

4 октомври /вторник/

10.00ч. – 12.00ч. Щанд на ЯК "Кап. Г. Георгиев - Порт Варна" демонстрации и обучение във ветроходния спорт

11.00ч. - Начало на снемане на корабите

11.00ч. - Съпътстващи парада на ветрилата килови яхти, ЯЛ6, клас „Оптимист” и др.

13.00ч. - Парад на ветрилата във Варненския залив